.TR Domain Ön Kayıtları Başladı!

TRABİS .TR kayıt operatörü, .TR domain uzantısını çok yakında genel kayda açıyor. .TR uzantılı alan adları için ön siparişinizi bugün verebilirsiniz. Tüm süreç ve detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Örnek Kayıt Senaryosu “ornekalanadi.kep.tr” alan adına sahip bir kullanıcı, “ornekalanadi.tr” domain
kaydı için önceliğe sahiptir ve .TR domain kayıt hakkı ilk olarak kendisine sunulacaktır. Eğer “ornekalanadi.kep.tr” domain sahibi “.tr” alan adı için başvuru yapmaz ise öncelik, “ornekalanadi.av.tr” alan adına sahip kişiye geçer. Bu önceliklendirme .TEL.TR uzantısına kadar bu şekilde ilerler. Eğer bu uzantı sahiplerinden hiçbirisi .TR alan adını kayıt etmez ise, kayıt hakkı ilk başvuran kişiye geçer. Bu sebeple yukarıdaki uzantılardan birine sahip olmanız, .TR ön siparişi verdiğiniz alan adının kayıt sürecinde şansınızı artıracaktır. Ön siparişinizin başarılı olması durumunda, .TR uzantılı alan adınızı tahmini olarak 2024 yılı içerisinde kullanmaya başlayabileceksiniz.

.TR Uzantılı Alan Adı (Domain) Tescilinin Şirketiniz veya Kurumunuz için Önemi F2F Bilişim LTD. ŞTİ. olarak,
Firmanızın marka itibarının korunması ve mevcut web site adınızın başkaları tarafından taklidinin önüne geçmek için .tr uzantılı alan adlarının tescilini tavsiye ediyoruz.

Sık Sorulan Sorular

.TR Alan Adı Uzantısı Nedir?

TRABİS’in yönetmiş olduğu .TR uzantılı alan adlarının en yenisidir. COM.TR veya NET.TR gibi ikinci seviye bir alan adı değil, TRABİS’in birinci seviye alan adı uzantısıdır. Henüz ön kayıt işlemleri aktif edilmiş olan .TR uzantısı, ön kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından genel kayda açılacaktır. .TR alan adlarına örnek olarak f2fbilisim.tr, turkiye.tr gibi alan adları örnek olarak verilebilir.

Kimler .TR Alan Adı için Ön Sipariş Verilebilir?

Ön sipariş süreci herkes için açıktır. Dileyen herkes, firmamızla iletişime geçerek .TR uzantılı alan adı ön siparişi oluşturabilir. Ancak .TR domain ön kayıt koşullarındaki kurallara uygun olarak alan adı tahsisi yapılacağını unutmayınız.

.TR Alan Adı Ön Siparişinde Öncelik Var mı?

.TR domain ön kaydı alan adının kaydını garanti etmez. Öncelikli .TR domain kayıt hakkı, aşağıda listelenen .TR uzantılı domain sahiplerine verilecektir ve öncelik sırası aşağıdaki listeye göre gerçekleşecektir. Ön kayıt yapan herkes bu şart ve koşulları kabul etmiş sayılır. kep.tr > av.tr > dr.tr > com.tr > org.tr > net.tr > gen.tr> web.tr> name.tr > info.tr> tv.tr > bbs.tr > tel.tr

Ön Sipariş Oluşturduğum Alan Adını Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirim?

Ön siparişi yapılan .TR uzantılı alan adları ve ön sipariş sürecinin tamamlanması yaklaşık olarak 5 ila 6 ay arasında sürecektir. Tahmini olarak 2024 yılı içerisinde ön siparişi verilen domainler kesin kayıtlara dönüştürülecektir ve sonrasında kullanılmaya başlanabilir.

.TR Ön Siparişini Tamamladığımda Kesin Olarak Kayıt Edilecek mi?

Ön sipariş işlemleri kayıt garantisi sunmamaktadır. Kayıt Edilemeyen .TR Ön Siparişlerim için İade Alabilir miyim? Evet, eğer oluşturmuş olduğunuz .TR domain ön siparişiniz tescil edilmediyse iadesini talep edebilirsiniz. Ödemiş olduğunuz ön sipariş ücreti hiçbir kesinti yapılmadan ödeme yönteminize iade edilecektir.

Örn: isimsoyad.tr , sehir.tr

Yukarıda ki şartnameyi okudum
Shopping Cart

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

Mesaj gönderin
Çağrı merkezimizi arayın
E-posta gönderin
WhatsApp
Sizi Arayalım