Ekran görüntüsü 2023-10-10 233830

Bursa e-ticaret ve dijitalleşmenin de merkezi

Bursa iş dünyasının e-ticaret ve dijitalleşme alanında gelişimini hızlandıracak strateji ve projelere öncülük edecek BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi ilk toplantısını yaptı. Konsey Başkanı İlker Özgüven, “Bursa’yı üretim ve ihracatta olduğu gibi e-ticaret ve dijitalleşme alanında da Türkiye’nin merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bursa’da e-ticaret ve dijitalleşme ekosistemini temsil eden özel sektör, kamu ve üniversite temsilcilerini bir araya getiren BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi’nin ilk toplantısı Oda Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, Konsey Başkanı İlker Özgüven, Konsey Başkan Yardımcısı Barış Sülün ve Konsey üyelerinin katıldığı toplantıda e-ticaret ve dijitalleşmenin gelişimine ivme kazandıracak çalışmalar ele alındı.

Toplantının açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, dünya genelinde önemli bir değişim süreci yaşandığını ifade etti. Erol Kılıç, ekonomiden politikaya, şirket yönetiminden girişimciliğe tüm alanları etkileyen bu süreçte dijitalleşme ve yeni ekonomi kavramlarının önem kazandığına dikkati çekerek, “Ülkemiz şu anda önemli bir eşikte. Bu eşiği geçmemizin yolu yeni ekonominin dinamiklerine uyum sağlamak ve bu gelişmeleri kalkınma hamlemizin odağına koymaktır. Bu nedenle e-ticaret ve dijitalleşme gibi alanlarda stratejilerimizi oluşturmamız gerekiyor. Türkiye’deki oda ve borsalar arasında ilk kez hayata geçirdiğimiz sektörel konsey yapılanmasını bu anlayışla kurguladık. Bilgi temelli yeni ekonominin dijital dönüşümle şekillendiği, girişimcilik ekosisteminin daha da önem kazandığı bir dönemde yeniden yapılandırdığımız E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyimiz de önemli projelere imza atacaktır. Konseyimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

“E-ticarette yeni iş modellerinin geliştirilmesini hedefliyoruz”

BTSO E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi Başkanı İlker Özgüven, e-ticaretin iş yapma biçimlerini değiştiren yeni bir ekonomi modeli olduğunu söyledi. Özgüven, teknolojik gelişmelerin etkisiyle e-ticaret alanında her geçen gün yatırımların sayısının arttığını belirterek, “Konsey olarak Bursa’da bu iş modellerinin geliştirilmesi, desteklenmesi, kent ve ülke ekonomisine katma değer sağlanması için çalışmalarda bulunuyoruz. E-ticaret ve dijital ekonomi özellikle pandemi sonrası bütün sektörleri inanılmaz bir şekilde değiştirdi. Bilişim sektörü başta olmak üzere, üretimden lojistiğe her alanda e-ticareti konuşuyoruz. Bursa’da e-ticaret ve dijitalleşme alanında gelişimi hızlandıracak adımları tespit etmek zorundayız. İş dünyası, kamu ve üniversitelerin ortak akıl ve yakın işbirliği hedefiyle, katılımcı bir yapıda oluşturulan Konseyimiz bu konuda önemli bir misyon üstlenecek.” dedi.

Konsey çatısı altında e -ticaret ekosisteminde yer alan tüm paydaşları bir araya getirdiklerini kaydeden Özgüven, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bursamızı sanayi ve ihracatta olduğu gibi e-ticaret, e-ihracat gibi alanlarda da ön sıralara taşımak istiyoruz. Bu konuda ortak bir yol haritası oluşturmak için konseyimizi oluşturduk. BTSO bünyesinde ayrıca sadece e-ticaret firmalarımızın yer aldığı bir meslek komitesi de bulunuyor. BTSO 70. Meslek Komitemiz bu anlamda Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Hem meslek komitesi hem de konsey yapılanması ile sektörde tam temsiliyeti sağlamış durumdayız. Tüm paydaşlarımızın desteğiyle güzel işlere imza atmak istiyoruz.”

E-Ticaret ve Dijitalleşme Konseyi Başkan Yardımcısı Barış Sülün, e-ticaretin genç bir kavram olduğunu ve sektörün önünde büyük bir gelişim potansiyeli bulunduğunu vurguladı. Pandemi sürecinin e-ticarette ufkun geniş olduğunu net biçimde gösterdiğini kaydeden Sülün, “Bursa’da birçok satıcı var. İnternet üzerinden iş yapmak isteyen birçok insan var. Kimileri doğru, kimileri yanlış bilgilerle bu işi yapıyor. Bu alan çok konuşulabilir bir alan değil. Biz bu alanı konuşulabilir bir alan yapmak istiyoruz. E-ticaretteki ekonomik değeri ıskalamadan, bu alanda güçlenmemizi sağlayacak adımları hızla atmamız gerekiyor. Bunun için firmaların, kamu ve üniversiteler ile işbirliği yapması çok önemli. Bursa şu anda e-ticarette satıcı tarafında Türkiye’nin 4. büyük kenti. Tüketici tarafında da ön sıralarda yer alıyoruz. Bursa’yı e-ticarette daha iyi bir şekilde konumlandırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : https://www.olay.com.tr/bursa-e-ticaret-ve-dijitallesmenin-de-merkezi-olacak-1178933

Bu yazıda sizlere WordPress nedir? WordPress ne için kullanılır?  Neden WordPress? gibi soruların cevabını vermekle birlikte, WordPress Rehberi diyebileceğimiz kadar geniş bir içerik hazırladık. Birçok ayrıntıya değinerek WordPress için ihtiyacınız olan şeyleri de sizlerle paylaşacağız. Sözü fazla uzatmadan WordPress nedir? sorusu ile konumuza giriş yapalım.

WordPress 2003 yılında basit bir blog platformu olarak hayatımıza giren CMS’lerden bir tanesidir. Platform önceleri basit bir şekilde yalnızca blog olarak kullanılıyor olsa da yıllar içinde kendini geliştirerek bugünkü halini aldı. WordPress için kısaca içerik yönetim sistemi diyebiliriz. Fakat WordPress için kısa açıklamalar yapmanın yeterli olacağını düşünmüyoruz. Çünkü kendisi içerik yönetim sisteminden çok daha fazlası ve web alemine yön veren bir sistem. Gelin birlikte WordPress ne için kullanılır? sorusuna vereceğimiz cevap ile WordPress’i biraz daha tanıyalım.

WordPress ne için kullanılır? sorusunun aslında birçok cevabı var. Çünkü tek bir şey için kullanılmıyor. Kendisine “derya deniz” bile diyebiliriz. Birkaç madde ile ne için kullanıldığına bakalım;

 • Kişisel Blog Sitesi
 • E-Ticaret Sitesi
 • Kurumsal Web Sitesi
 • Portföy Sitesi
 • Eğitim Sitesi
 • Haber Sitesi
 • Emlak Sitesi
 • Üyelik gerektiren siteler
 • Online Rezervasyon gerektiren siteler

 

WordPress ile yapamayacağınız bir site yok. Evet, doğru duydunuz! WordPress ile her türlü siteyi yapabilirsiniz. Çünkü WordPress özelliştirme konusunda bizlere bir sınır koymuyor, hatta sonsuz bir çalışma alanını bizlere sunuyor. Bu soruya çok daha uzun bir cevap verip, çok daha fazla örnek vererek yazıyı uzatabiliriz. Bizce bunu yapmamıza gerek yok, çünkü yazının ilerleyen kısımlarını okuduğunuzda bu soruya daha geniş cevap vermiş olduğumuzu anlayacaksınız.

Neden WordPress?

WordPress kullanmanız için yazılım dili bilmenize gerek yok! Sanırım bu wordpress’in en iyi özelliği olabilir. Bir web sitesi mi oluşturacaksınız?  Kodlama bilginiz yok mu? Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Artık biliyorsunuz. İhtiyacınız olan iki şey var: alan adı ve wordpress hosting.

WordPress kullanmak için yalnızca yeni başlayan biri olmanıza gerek yok. İleri seviyede yazılımcı olabilirsiniz. Bu önemli değil. Neden yeni bir sistem hazırlayasınız ki? WordPress bizlere her türlü imkanı sunuyor. İster blog sitesi, ister alışveriş, ister sözlük istersek de video sitesi. Temanı seç, eklentilerini kur ve siteni yayınla.

 

 • WordPress Ücretsiz ve Açık Kaynaklıdır.

WordPress tamamen ücretsizdir ancak, web sitenizi çevrimiçi olarak kullanılabilir hale getirmek için bir üçüncü taraf barındırma sağlayıcısına ödeme yapmanız gerekmektedir. Bunun ötesinde, web sitenizin görünümünü ve işleyişini değiştirmek için birçok açık kaynaklı eklenti ve tema da bulabilirsiniz. Ayrıca WordPress, geniş bir topluluğa sahiptir. Bu topluluk, kullanıcılara yardım etmek ve WordPress ile ilgili sorularını yanıtlamak için birbirleriyle iletişim halindedir.

 • Tasarım seçenekleri mevcuttur.

WordPress, web sitesi oluşturma sürecini kolaylaştıran bir içerik yönetim sistemi (CMS) olarak tanımlanır. WordPress kullanıcı arayüzü, kullanımı kolay ve anlaşılırdır. Özellikle, teknik bilgiye sahip olmayan kişiler bile WordPress‘i kullanarak web siteleri oluşturabilirler.

 • WordPress tüm medya türlerini destekler.

WordPress, birçok farklı web sitesi türü için uyarlanabilir. Bloglar, işletme web siteleri, online mağazalar ve daha birçok farklı web sitesi türü WordPress ile oluşturulabilir. Ayrıca, WordPress‘in geniş teması ve eklenti desteği sayesinde web sitenizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

 • SEO Dostu

WordPress, arama motoru optimizasyonu (SEO) için uygun bir platformdur. WordPress, SEO için kullanılan anahtar kelime araştırması, başlık etiketleri, meta açıklamaları ve diğer SEO özelliklerine kolayca erişmenizi sağlar. Bu da web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi görünür hale gelmesini sağlar.

 • WordPress güvenlidir.

Güvenlik, işletmeler için büyük bir endişe kaynağıdır. Eklentileri güncel ve şifreleri güvende tuttuğunuz sürece, WordPress en güvenli ve emniyetli CMS platformlarından biridir. Platform, boşta kalan kullanıcıların oturumunu kapatmak ve iki faktörlü kimlik doğrulama eklemek gibi web sitenizi korumak için çeşitli özellikler sunar.

 • Güncellemeler

WordPress, düzenli olarak güncellenen bir platformdur. Güncellemeler, güvenlik açıklarını gidermek ve yeni özellikler eklemek için düzenli olarak yayınlanır. Bu, web sitenizin güncel kalmaya devam etmesini ve güvenli kalmasını sağlar.

Tüm bu nedenlerden dolayı, WordPress, bir web sitesi oluşturmak için tercih edilen en iyi platformlardan biridir.

WordPress Uzman Desteği

WordPress kullanarak güçlü, güncel, profesyonel ve ekonomik bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Eğer sitenin yapım aşaması size karışık geliyorsa endişelenmeyin. WordPress ile bir web sitesini yönetmek, siteyi yapmak kadar zor değildir. Yapım aşamasında bir uzman desteği alırsanız ki bunu öneririm, daha sonrasında sitenizi kolayca kendiniz yönetebilirsiniz.

Ancak çalışacağınız uzman kişi veya ekibi iyi seçmelisiniz. Herkes size temiz bir WordPress site teslim etmez. Doğru kullanılan temalar ve eklentiler, doğru yapılandırma , doğru optimizasyon ile temiz bir WordPress sitesine sahip olduktan sonra büyük çoğunlukla kimseye ihtiyacınız kalmaz.

WordPress uzman desteği almanın bir diğer avantajı sitenizin arama motorlarındaki başarısına da etki edecektir.

WordPress site yapımı uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız size profesyonel çözümler üretmeye hazırız. Birlikte hazırlayacağımız bir WordPress web sitesinin tesliminden sonra sitenizin kullanımı ile ilgili detaylı eğitim veriyor ve sonrasında desteğimizi hiç kesmiyoruz.

WordPress site yapımı için bize ulaşın.

Bu yazımızda sizlere WordPress nedir? WordPress ne için kullanılır?  Neden WordPress? gibi soruları anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan ve destek almak istediğiniz konularla ilgili bize ulaşabilirsiniz.

Web Siteye Ürün Yükleme

Web sitenize ürün yüklemek için zaman mı bulamıyorsunuz ? İş yoğunluğundan dolayı web sitenizde eski ürünleriniz kaldı yada fiyatlarınızın değişmesi mi gerekiyor ? O halde bizimle iletişime geçin ve ürünlerinizi hemen güncelleyelim!

Web Sitenizi Birlikte Güncelleyelim

Web sitenizi daha önce bize mi yaptırmıştınız ? İçindeki bilgileri güncellemek yeni yazı , fotoğraf ve kategoriler mi eklemek istiyorsunuz ? O halde hemen bize yazın web sitenizi güncelleyelim! ( Teknik destek hizmeti devam eden müşterilerimiz için geçerlidir. )

Google'de Bursa'da Tekstil İlgili Aratılan Terimler

Google'de İstanbul'da Tekstil İlgili Aratılan Terimler

Google'de Ankara'da Tekstil İlgili Aratılan Terimler

Google'de İzmir'de Tekstil İlgili Aratılan Terimler

Google'de Bursa'da Mobilya İlgili Aratılan Terimler

Google'de İstanbul'da Mobilya İlgili Aratılan Terimler

Google'de Ankara'da Mobilya İlgili Aratılan Terimler

Google'de İzmir'de Mobilya İlgili Aratılan Terimler

Shopping Cart

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

Mesaj gönderin
Çağrı merkezimizi arayın
E-posta gönderin
WhatsApp
Sizi Arayalım